• Kurz pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy Lyžiarsky kurz

• V dňoch 27. 2. 2023  až  3. 3. 2023  jedenásť žiakov našej školy (5 dievčat             a 6 chlapcov) absolvovali Kurz pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy – Lyžiarsky kurz dennou formou. Kurz sa konal v SKI Centre Kubašok – Spišské Bystré, kde si žiaci osvojili základy zjazdového lyžovania. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín a každá skupina mala jedného inštruktora, ktorými boli Mgr. Jana Hromadová, aj ako vedúca kurzu a Ing. Dana Jelínková. Okrem toho bola na kurze prítomná aj zdravotná sestra PhDr. Mária Krátka, ktorá žiakom zabezpečovala a podávala lieky. Celý týždeň, ráno a poobede späť, sme do SKI Centra Kubašok cestovali školským mikrobusom. V pondelok si žiaci v miestnej požičovni vyzdvihli lyžiarsku výstroj. Každý žiak dostal rozlišovaciu vestu pre lepší prehľad žiakov na svahu a skipas na jazdu vlekom. Každé ráno žiaci absolvovali rozcvičenie pred tým, ako začali lyžovať. Okolo desiatej hodiny mali žiaci desiatovú prestávku a o 11:30 hod. sme navštevovali miestnu reštauráciu, kde sme mali zabezpečený teplý čaj a chutný obed. V piatok inštruktori vyhodnotili nadobudnuté lyžiarske schopnosti zverenej skupiny a pred obedom žiaci vrátili požičanú výstroj do miestnej požičovne lyží. Kurz pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy – lyžiarsky kurz sme ukončili úspešne bez zranení a ujme na zdraví našich žiakov.

vedúca kurzu

• Oznam pre výchovných poradcov základných škôl

• Vážení výchovní poradcovia,

Ak sa Vám pri podávaní prihlášok žiakov cez eŠkolu na niektorý z odborov našej školy alebo pri zadávaní údajov cez Proforient stalo, že sa Vám nezobrazujú žiadne odbory našej školy je potrebné, aby ste v programe vykonali aktualizáciu číselníkov stredných škôl.

Odporúčaný postup je nasledovný: V časti EXPORT/IMPORT zadať IMPORT ČÍSELNÍKOV, následne AKTUALIZÁCIA ODBOROV STREDNÝCH ŠKÔL a nakoniec AKTUALIZÁCIA Z INTERNETU.

Prajeme Vám veľa energie do nasledujúcich náročných pracovných dní.

Ďakujeme za spoluprácu a trpezlivosť!