• Plavecký výcvik 2023

•       V dňoch 9. až 13. 10. 2023 sa na našej škole konal plavecký výcvik pre žiakov prvých a druhých ročníkov dennou formou v školskom bazéne. Cieľom plaveckého výcviku bolo vzdelávať a motivovať k celoživotným pohybovým aktivitám a zdravému životnému štýlu. Zúčastnilo sa ho 7 chlapcov a 11 dievčat, ktorí boli rozdelení do družstiev. V každom družstve pripadlo jednému z inštruktorov jeden neplavec, kde vhodnou vyučovacou metódou a postupom zvládli postupné oboznámenie sa s vodným prostredím a základy plaveckého spôsobu prsia s plaveckou pomôckou. Ostatní žiaci si zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti zamerané na správnu techniku plávania. Okrem toho sa žiaci zúčastňovali aj rôznych hier a súťaží vo vodnom prostredí. Vyskúšali si lovenie predmetov, splývanie s pomôckami na bruchu a na chrbte či skoky do vody. Štvrtkový deň bol zameraný na teoretickú prípravu, kde im boli prezentované videá a filmy z jednotlivých plaveckých spôsobov a ukážky záchrany topiaceho sa. Záverečný deň plaveckého výcviku bol zameraný na preplávanie rôznym plaveckým spôsobom niekoľko dĺžok bazéna, čo bolo zaznamenané na „Mokrom vysvedčení“. Žiaci, ktorí práve neboli v bazéne mali zabezpečené športové aktivity v telocvični, kde sa striedal pedagogický dozor. Kurz pohybových aktivít v prírode – plavecký výcvik sa skončil úspešne bez zranení a ujme na zdraví našich žiakov.

Mgr. Jana Hromadová,

vedúca PV