• 22. apríl -  Deň Zeme 2024
          • 22. apríl - Deň Zeme 2024

• Gaylord Nelson sa po tom, čo bol svedkom pustošenia rozsiahleho úniku ropy v roku 1969 v Santa Barbare v Kalifornii, rozhodol 22. apríla založiť národný deň zameraný na životné prostredie. Deň Zeme sa každoročne koná 22. apríla. Uplynulo takmer 50 rokov od jeho založenia v roku 1970 a jeho cieľom bolo dostať životné prostredie do popredia.Vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi. V rámci drogovej prevencie si žiaci jednotlivých tried vyskúšali kvíz vytvorený k medzinárodnému Dňu Zeme, kde sa dozvedeli pár nových informácií napr. že viac ako 20 % svetového dýchateľného kyslíka – čo sa rovná jednému z piatich nádychov a výdychov – vzniká len v amazonskom dažďovom pralese alebo viac ako 97 % aktívne publikujúcich klimatických vedcov a popredných vedeckých organizácií všeobecne uznáva ľudskú činnosť ako hlavnú príčinu zmeny klímy. Tohtoročným mottom Dňa Zeme roku 2024 je „Investujte do našej planéty“ a oficiálna téma „Planéta vs. plasty“ má za cieľ zvýšiť povedomie o plastoch na jedno použitie, zdravotných rizikách a rýchlej móde.

• Školský bedmintonový miniturnaj 2024

• V rámci hodín Telesnej a športovej výchovy a drogovej prevencie sa v mesiacoch február a marec 2024 uskutočnil školský bedmintonový miniturnaj 2024. V školskej telocvični si zmerali sily žiaci z každej triedy medzi sebou v tejto veľmi obľúbenej športovej hre. Pravidlá hry sa upravili a prispôsobili slabším žiakom. Hralo sa cez sieť v prispôsobenom ihrisku. Jeden set trval 10 minút alebo sa hralo na vyššie skóre do 21 bodov na dva sety, pri remíze setov sa hralo na tretí víťazný set. V každej triede zvíťazil jeden žiak alebo žiačka. V odbornom učilišti vyhrali svoje zápasy Kristína Lesňáková z I. Aou, Veronika Ofčáková z I. Bou a Ivana Pačanová z III. Aou. Odmenu si odnesie aj žiak Dušan Horbaľ z I. Aou aj keď nezvíťazil, ale hral veľmi obetavo a fér. V strednej odbornej škole si výhru vybojovali Marek Sálus z I. C, Nikola Magátová z II. C, Jakub Živčák z IV. C, Šimon Procházka z I. SV, Samuel Kožuch z II. SV, Daniela Ábelová z V. SV, Martin Ilonský z III. A a Matúš Geletka z IV. A. Víťazom jednotlivých tried blahoželáme k výhre a tešíme sa na budúci miniturnaj.