• 7661 M 00 Sociálno-výchovný pracovník

• Dĺžka štúdia: 5 rokov

Forma štúdia: denná

Nevyhnutné vstupné požiadavky na štúdium: podmienky prijatia na štúdium ustanovuje vykonávací predpis o prijímacom konaní na stredné školy, zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia: maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: maturitné vysvedčenie

Poskytnutý stupeň vzdelania: úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa: absolventi nájdu široké uplatnenie, či už vo výchovných inštitúciách alebo zariadeniach poskytujúcich sociálne služby.

Nadväzná odborná príprava (ďalšie vzdelávanie): absolventi môžu pokračovať v štúdiu na vysokých školách v študijných odboroch humanitného zamerania.

Charakteristika štúdia: Vzdelávanie a príprava sú zamerané tak, aby absolvent tohto študijného odboru vykonával kvalifikovanú a samostatnú prácu v sociálno-výchovnej oblasti, je naklonený a otvorený novým trendom a metódam v oblasti sociálnej a výchovnej starostlivosti, vie úspešne pracovať s klientmi i inštitúciami. Získa vedomosti pre vnímanie života ľudí ako členov spoločnosti.